Z deníku investora

12. října 2018 – „ASAP & ASAP“ (Ondřej Fryc)

Jedno z pravidel, kterými se v businessu řídím, je 2x ASAP, neboli „As Soon As Possible & As Simple As Possible“.

Skoro jako v hospodě: můžete si dát jedno z pěti jídel. A host si jedno vybere. Vy to máte rychle, levněji, protože nakupujete ve velkém a všichni jsou spokojení. Až na 2% lidí, kteří s povykem, co jste to za podnik, odejdou. Když jim budete naslouchat a uděláte menu o 60ti jídlech, 98% hostů se v tom ztratí, kvalita bude horší, cena vyšší, komplexita a náklady na kuchaře a suroviny extrémní. A protože příprava vám bude trvat 2x dlouho, obsloužíte o 100% méně zákazníků. Co je lepší?

Setkáváme se s tím u spousty našich portfolio firem. Přijdou s nějakou geniální myšlenkou, ale následně jí tak dlouho vylepšují a upravují, že z ní udělají komplikované monstrum. Typicky, ceník služeb. Namísto jedné částky za jednu službu se udělá mraky výjimek, které sice každá o sobě dávají smysl, ale spolu se v tom už nikdo nevyzná. A implementovat to trvá tak dlouho, že se mezitím zas všechno změní.

Zákazníci nejsou žádní raketoví inženýři. Nechtějí nic dlouho studovat. Jejich doba pozornosti je krátká a uděláte-li nabídku složitou, zahltíte je a odejdou. Zaměřte se na 90% z nich a těm to rozhodnutí udělejte co nejjednodušší. A udělejte to hned.

1. října 2018 – „Investor bez mikromanagementu“ (Vladimíra Josefiová)

Častým dotazem zakladatelů společností, kteří nás žádají o investici, je jak moc mu/jí budeme zasahovat do byznysu nebo provozního chodu společnosti. A naše odpověď je vždy stejná: „dle vaší potřeby“.

Jsme tým podnikatelů a odborníků s hlubokou znalostí jednotlivých oblastí businessu. Ale nic netlačíme. Chcete-li jít svou cestou, v pořádku. Chcete-li se zeptat na naše zkušenosti (a pak jít svou cestou), ještě lépe :-). Málokdy chceme v našich portfolio investicích širší práva nebo místa ve správní radě. Věříme v kompetenci a odpovědnost zakladatelů. A neradi bychom někde seděli a dávali knížecí rady bez hlubší znalosti věci. To jsme zažili sami u svých investorů a příjemné nám to nebylo.

Naše hlavní hodnota je podporovat zakladatele. S penězi, se zkušenostmi, s kontakty, s tím, že jsme k dispozici, když nás potřebuje.

Mají všechny naše firmy o sdílení zkušeností zájem? Ne. Asi 20% našich startupů preferují si dělat vše po svém. A je to tak v pořádku. Je to jejich cesta. Ostatním rádi pomůžeme, kdykoli můžeme.

10. září 2018 – „Loajalita nebo schopnosti?“ (Ondřej Fryc)

Právě jsem si přečetl tento článek a chce se mi zvracet. Ten člověk říká, že pracuje pro Elona Muska a zároveň pracuje proti němu. Anonymní travič studní.

Tesla je ve válce, miliardy dolarů jsou vsazeny proti ní. Generál ve válce musí mít podporu mužstva a musí popravit každého, kdo bojuje proti němu. Navíc jaký je to generál! Neschovává se na velitelství, ale je v poli. Pracuje do noci v továrně se svými lidmi a spí tam na gauči, když je potřeba. Ve 47 letech, neuvěřitelné. Dělá i chyby. Jako každý, kdo něco dělá. Ten obrázek Muska ochutnávajícího jointa byl chybou. Ale volají kritici po tom, aby Muska nahradil prototyp uhlazeného šedovlasého CEO, který je vidět pouze v boardroomech a mluví vždy v krásných, ale prázdných frázích? Toho, komu tak hrozně moc záleží na tom, aby nedělal chyby, že nedělá vůbec nic?

Váš tým musíte budovat na lidech, kterým můžete věřit. Kteří jsou k vám loajální a nejsou to nájemní žoldáci, kteří v krizi přeběhnou tam, kde cítí větší prospěch. Samozřejmě, že nemůžete mít na klíčových místech hlupáky, jejichž jedinou kvalifikací je, že ve vás vidí svatý obrázek. Ale zároveň je ještě horší tam mít lidi, kteří pracují proti vám.

A nejsou to jen řeči? Ale kdeže. Na Elona Muska a styl řízení, který předvádí, jsme si vsadili přes 3 miliony Eur.